NeoGSM IP jak rozwiązać kontrole zaczepu zamkniętych drzwi wejściowych ???

Zaczęty przez cbool1987, Maj 29, 2022, 22:58:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

cbool1987

Witam !
Potrzebuję pomocy lub pomysłu jak rozwiązać u klienta temat zabezpieczenie zaczepu drzwi wejściowych. Otóż w wiatrołapie mam manipulator oraz czujkę PIR od której odchodzą trzy żyły do drzwi wejściowych (COM,NC,NO) które kontrolują zamkniecie drzwi na klucz (tzn po przekręceniu klucza mam zamkniętą pętle - > https://www.fuhr.de/fuhr/de/pdfs/montage/Fuhr_down_MontageRiegelschaltkontakt_PL.pdf)
Jak rozwiązać załączenie systemu alarmowego żeby po wyjściu z domu była kontrola zamkniętych drzwi na klucz oraz po przyjściu do domu po przekręceniu klucza i wejściu do wiatrołapu mieć czas na rozbrojenie systemu z manipulatora ??? Mam nadzieję że w miarę zrozumiale opisałem sytuację :-)

cbool1987

Proszę o pomoc jesli ktoś ma jakiś pomysł jak temat można rozwiązać ???

RobertH

Podłączyć styk jak czujkę, generować czas na wejście.
A kontrole po  uzbrojeniu do zrealizowania w logice, podobny przykład z bramą w programie DiagramEditor.

cbool1987

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem że styk NC z zaczepu drzwi mam podłączyć w szereg z czujką Wiatrołapu (czyli tam gdzie mam manipulator w moim przypadku wejście I1 -> czujka wiatrołap) i ustawić na czujce Typ opózniona wtedy przy rozbrajaniu pod otwarciu kluczem drzwi mam czas na rozbrojenie systemu. Z tym sobie poradzę :-) Lecz nie potrafię stworzyć logiki żeby można załączyć system wyjść z domu przekręcić zamek drzwi . Bardzo proszę o pomoc w tym konkretnym przypadku w załączniku podsyłam projekt z tego obiektu. Pozdrawiam:-)

cbool1987

Temat rozwiązany  :) Sam znalazłem sposób w programie NeoGSMIP Menager w ustawieniach wejść. Pozdrawiam