Ropam Neo Gsm IP - Przycisk centralny rolety

Zaczęty przez cbool1987, Lipiec 13, 2022, 18:06:45

Poprzedni wątek - Następny wątek

cbool1987

Witam. Proszę o pomoc jak mogę rozwiązać problem dwóch przycisków centralnych rolet tzn. Na parterze mam przycisk roletowy góra/dół który jest połączony przewodem 6x0.5 z centralą oraz na piętrze identyczny przykład. Mam 16 rolet sterowanych modułami SROL-S (dopuszkowe). Chciałbym przyciskiem centralnym na parterze opuszczać/podnosić 8 rolet PARTER i na piętrze przyciskiem centralnym również sterować kolejnymi 8 roletami PIĘTRO  ???

Yaaro

Przypisz odpowiednie rolety do odpowiednich grup, w ustawieniach wyjścia zaznacz "moduł roletowy ROL/S", w ustawieniach wejść ustaw sterowanie wyjściem przypisz którym wyjściem ma sterować wejście pod to wejście przycisk rolet. Jak chcesz sterować zdalnie np przez telefon to zaznacz też " Sterowanie zdalne Aplikacja mobilna....."

RobertH

Sterowanie grupami rolet poprzez wejścia centrali:
- zrobić 2 grupy rolet w zakładce 'rolety',
- podłączyć łączniki roletowe pod wejścia centrali (NO, INFO),
- wygenerować skrypt w DiagramEditor i wgrać do centrali,

cbool1987

Witam. Dziękuję za odpowiedź tylko nie wszystko rozumiem.
Pod dane wejście Ixx podpinam przycisk centralny rolety ustawiam sterowanie wyjściem np 24.
Na 24 wyjściu Oxx zaznaczam Moduł roletowy ROL-S
W zakładce rolety tworzę Grupe i przypisuję kilka rolet do danej grupy.
W jaki sposób skonfigurować wejscie Ixx zeby przypisać daną grupe rolet pod to wejscie ???
Jak mam przycisk roletowy dwu klawiszowy (gór/dół) to na jednym wejściu można zrobić kierunek góra rolety grupa/// kierunek dół rolety grupa ???

RobertH

Wejścia sterują grupą rolet poprzez logikę, 2 wejścia na grupę.
Schemat programu dla programu
https://ropam.com.pl/wsparcie/product/diagrameditor/

wojtek06061989

Często stosuję dokładnie takie rozwiązanie jak sugeruje pan Robert, problem jest jedynie taki że tak skonfigurowane wejście wymaga "przytrzymania" przycisku zwykłe kliknięcie jak to jest w SROL jest niestety zbyt krótkie  :(
Klienci nieraz zwracali mi na to uwagę,
Czy może to zjawisko udało się jakoś wyeliminować?

cbool1987

Dziękuję za podpowiedź panie Robercie spróbuje zastosować rozwiązanie które mi pan podesłał tzn. wykorzystam 4 wejścia żeby móc sterować Grupa rolet PARTER i PIETRO. Pozdrawiam  :)