NEOGSM-IP-64 - Praca bez karty SIM

Zaczęty przez artur, Wrzesień 01, 2022, 15:59:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

artur

Hej Forumowicze :)

Czy mozliwe jest dzialanie NEOGSM-IP-64 (soft 2.3) bez wlozonej karty SIM?
Tj mam wlozony modul Ethernetowy i zasadniczo to komunikacja jest ale jej jakosc i pewnosc to dramat (podobnie jak interfejs uzytkownika NeoGSMIp64 Managera)...
Interesuje mnie glownie Modbus.

robertm

Centrala działa bez karty SIM, najlepiej zaznaczyć opcje "Brak karty SIM w modemie" w ustawieniach karty SIM.

artur

Tak zrobilem.
Aktualizacja oprogramowania do 2.5 w końcu przyniosła poprawę!

Co ciekawe w zależności od strony (tj oficjlnych) było dostępnych kilka róznych firmware do N64 które w nazwie maja 2.5 a różnią się długością...
Przy aktualizacji w pliku log byl widoczny wpis z logow Pythona ze nie moze przekonwertowac czegos na float (w razie czego moge podeslac jezeli przyda sie do analizy).

Fajnie ze w koncu zebrano ustawienia Modbus/MQTT na jednym panelu.
Z wad - na jedno in/out trzeba 3 miejsca ustawiac.

Generalnie przeszedłem z Modbusa na MQTT i wygląda to dużo lepiej.
Z wad - szkoda, że autorzy nie pomyśleli aby centralna dodawała się do HomeAssistant jako urządzenie oraz aby działało discovery - a przynajmniej u mnie nie działa (własna instalacja standardowego mosquito - tego samego co używa HA).
Nie rozumiem tez potrzeby periodycznej publikacji zbiorczych topicow jak np:
`/inputs` czy `/outs` (w ktorych sa wszystkie wej/wyjsca, takze te nie uzywane  albo niedostepne) skoro sa dedykowane kanaly dla faktycznie uzywanych wej/wyj.
Wszakze to push - publikacja powinna sie odbywac gdy zmienia sie stan. Ale da sie to wylaczyc.