Opóźnienie czujki wejściowej.

Zaczęty przez Karwos00, Grudzień 04, 2022, 08:15:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Karwos00

Witam serdecznie. Ropam neo GSM ip64.
Czujki Bosch pet. Mam ustawione 30sek na wyjście - ogólne ustawienie. Wpisać w tym  jest tam też wejście 30sek ale po wejściu od razu alarm.
2 wejściowe czujki ustawiałem jako opóźniona albo wewnętrznie z czasem na wejście 30sek. I też nic z tego. Wejście i alarm od razu. Wyświetlacz też nie pokazuje żadnego opóźnienia.
Jak to powinno być ustawione.
Dzięki za podpowiedzi.

robertm

Pierwsze wejście jakie będzie naruszone po wejściu do obiektu powinno być ustawione jako "Opóźnione" - dopiero kolejne mogą być "Opóźnione wewnętrzne"

Karwos00

Czyli standardowo - 1 czujka opóźniona + inne np op. wewnętrznie.
Ale co w przypadku gdy chcę wchodzić 2 wejściami - np drzwi wejściowe jako główne i np garażem - garaż jako opóźniona wew + szatnia - op. wew i dopiero głowne wejście - opóźniona. Czy jak wjadę garażem - to też zadziałają opóźnienia.?

robertm

Każde wejście ustawić należy indywidualne i linie typu Wejściowa może być wiele - mogą tez mieć indywidualny czas na wejście.

Karwos00

Dzięki!!!
Po wejściu do domu opóźnienie czujki działa.
Czas na inne wyzwania.
Na te pytania nie znalazłem odpowiedzi.
Czy mając rolety zewnętrzne sterowane pilotem Yooda-drogą radiową - czy taki pilot można zastąpić innym urządzeniem którym można będzie sterować przez centrale ropam.
To samo klimatyzator - brak modułu WiFi- zwykły pilot - czy można go zastąpić innym pilotem ktym można byłoby sterować przez centrale ropam. Oczywiście mogę zakupić pilot IR przez wifi\LAN- zawsze jednak lepiej jak steruje się 1 aplikacją.

robertm

Na to pytanie nie znam odpowiedzi, ponieważ nie wiem co umożliwiają posiadane urządzenia.
Sterowanie zintegrowane roletami jest możliwe za pomocą naszych sterowników, ewentualnie poprzez wyjścia centrali lub poprzez integrację z innymi systemami po ModBus lub HomeAssistant-MQTT
https://ropam.com.pl/wsparcie/product_category/integracja-systemow/