Magistrala ROPAM-NET

Zaczęty przez Rafal R., Kwiecień 05, 2017, 08:11:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rafal R.

Witam serdecznie,
Czy magistralę ropam-net da się "wydłużyć" poprzez jakiś konwerter rs485 <> światłowód ?

RobertH

Witam

Kilka firm z sukcesem stosowało konwertery RS485 firmy METEL.

Rafal R.

A czy ktoś z szanownych forumowiczów (lub Panowie Roberci) mogliby wyrazić opinię o takim urządzeniu (USR-TCP232-304):

http://www.usriot.com/p/rs485-to-ethernet-converter/

...i czy to ma szanse zadziałać jako przedłużenie ROPAM-NET ? Wiem..powyżej pytałem o konwersję na światłowód, ale przejście na ethernet też by mnie satysfakcjonowało :)

RobertH

Witam,
Nie testowaliśmy żadnych konwerterów RS485-TCP/IP
i raczej to rozwiązanie nie spełni czasów odpowiedzi urządzeń na magistrali RS485 (timeout).

Dla sterowania przez sieć LAN/internet zalecam centralę OptimaGSM i AP-IP.

Rafal R.

W OptimaGSM i AP-IP jestem już wyposażony ;) Te moje kombinacje wynikają z chęci podłączenia "wyniesionych" czujek obwodowych do istniejącego w domu systemu alarmowego opartego właśnie o optimę..tak by można było wydzielić je w dodatkową strefę i zarządzać z jednego manipulatora. Między budynkiem głównym (w którym jest optima) a ochranianym placem (czujki obwodowe) jest położony światłowód (150m) i linia 230V. Zastanawiam się czym to połączyć bez konieczności przeciągania kolejnego kabla miedzianego (właśnie stąd pytania o konwerter w celu przedłużenia ropam-net; może w  jakiś PLC da się to zapiąć? Aero odpada). Może ktoś z forumowiczów ma jakieś sugestie ?