VisumGSM, OptimaGSM

Zaczęty przez bolsfan, Maj 12, 2013, 19:25:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

bolsfan

Witam. Proszę o kilka zdań na temat VISUM w ramach zaspokojenia ciekawości... Różnice względem NEO, nowe funkcje, czy któreś znane już funkcje znikną na rzecz innych.

RobertH

Witam

Opisy i różnice wysłałem na e-mail; NeoGSM vs Visum.

Tomasz Kordus

Prośba o wysłanie opisu również do mnie. Pozdrawiam

drboss

a kiedy będą dostępne produkty z rodziny VISUM, pierwsze informacje od Państwa dostałem bodajrze w I połowie 2011 roku (nawet listę planowanych funkcjonalności i że może w maju...) Więc się wstrzymałem z wyminą urządzeń 4+ na neo i tak czekam ;-)

RobertH

#4
Witam

Przewidujemy wprowadzić OptimaGSM w 2015r. a następnie VisumGSM.
Niestety musieliśmy zmodyfikować priorytety poszczególnych projektów w związku ze zmianą bazy materiałowej u dostawców.

System OptimaGSM:
kompaktowa centrala z komunikacją GSM (SMS/VOICE/MMS, SMTP), procesor 32-bitowy i wbudowany stabilny i  wydajny system czasu rzeczywistego RTOS (komercyjny), 4 strefy z dwoma typami czuwania,  magistrala RopamNet, 8-32 wejść przewodowych, 16 urządzeń Aero, 8-32 wyjść, 4 czujniki temp. 4 panele TPR-xx, obsługa  sterownika radiowego RF-4, obsługa zasilaczy PSR-ECO,  obsługa systemu radiowego  Aero, komunikacja IP/ETHERNET poprzez AP-WiFi (webserwer), monitoring GPRS dla Kronos NET i MSR  Manager, wykrywanie zagłuszania GSM, LogicProcessor, zegar RTC i kalendarze, opcja obudowy DIN 9M, obsługa SmartPLC sterowanie i komunikacja przez sieć 230VAC,


System Visum:
modułowy kontroler obiektowy z komunikacją IP/GSM/UMTS, skalowalna i rozproszona architektura systemu oparta o magistalę BACnet MS/TP i RopamNET),
Visum - komunikacja IP /e-mail, FTP/ ,  VisumGSM- komunikacja IP i GSM (2G) /VOICE, SMS, MMS, e-mail, FTP/ ,  Visum3G- komunikacja IP i GSM (UMTS) /VOICE, SMS, MMS, wideo-rozmowa,  e-mail, FTP/ , magistrala RopamNet i BACnet, 16-32 wejść BI, 16-32 wyjść BO, 4 panele TPR-xx, 8 czujników temp. , 8 I/O analogowych,
obsługa  sterownika radiowego RF-4, obsługa zasilaczy PSR-ECO, obsługa systemu radiowego  Aero, komunikacja IP/ETHERNET poprzez port ETHERNET (webserwer), obsługa AP-WiFi,  monitoring GPRS dla Kronos NET i MSR  Manager, wykrywanie zagłuszania GSM, LogicProcessor, zegar RTC i kalendarze, obudowa DIN 9M,
magistrala  BACnet - skalowalność systemu dzięki możliwości integracji kilku  niezależnych kontrolerów Visum w ramach magistrali MS/TP (max. 32 MASTER i SLAVE),  rozproszony system bez centralnej jednostki głównej,  korzystający ze  wspólnych zasobów (wysoka niezawodność, elastyczność  rozbudowy, niższe  koszty całego systemu dzięki integracji zasobów), obsługa SmartPLC sterowanie i komunikacja przez sieć 230VAC,

Dominik Janowski

Czy jest już bardziej przybliżona data premiery Optima - jestem pod wrażeniem zapowiedzi.

RobertH

#6
Witam

System OptimaGSM będzie miał premierę w  2015r.
Wraz z OptimaGSM wprowadzimy także system Aero na razie 3 urządzenia:
SmartPIR-Aero= cyfrowa bezprzewodowa czujka PIR, komunikacja dwukierunkowa, konfiguracja z poziomu AP/centrali.
AP-Aero = punkt dostępowy Aero, RopamNET, I/O, LCD, praca systemowa (NeoGSM/OptimaGSM/VisumGSM) lub autonomiczna (integracja z innymi systemami poprzez I/O).
APm-Aero = punkt dostępowy Aero, RopamNET, praca systemowa z NeoGSM/OptimaGSM/VisumGSM.

Pod koniec roku wprowadzimy także NeoGSM/-PS: zmodernizowane centrale NEO, funkcje NEO + wykrywanie zagłuszania (jamming), rozbudowany LogicProcessor, sterowanie DTMF, obsługa 8 czujek SmartPIR-Aero z AP-Aero (zamiast EXP-i8), monitoring GPRS dla Kronos NET i MSR Manager,  atrakcyjna cena .