NEO v 2.0 - brak możliwości zmiany parametrów wyjść przez SMS

Zaczęty przez pm, Lipiec 29, 2013, 13:39:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

pm

Witam,

Jako, że w wersji 2.0 nie ma co najmniej możliwości zmiany parametrów wyjść za pomocą SMSów, chciałbym zapytać kiedy ta wada będzie usunięta? Firmware 2.0 wszedł do użytku w marcu, mamy koniec lipca, więc trochę czasu już upłynęło. Jeśli ta funkcjonalność została celowo usunięta, to może warto zaktualizować instrukcję instalatora?

RobertH

#1
Poprawki do komend SMS znajdują się w wersji NEO v2.1.

pm

A skąd wersję 2.1 można pobrać? Zarówno na WWW oraz via program Prtner GSM jest tylko 2.0.

Tomasz Kordus


pm

Reakcja producenta co najmniej zastanawia, od marca problem istnieje, od początku lipca jest przez producenta potwierdzony, mamy powoli koniec sierpnia i... NIC się nie dzieje... To już prawie PÓŁ roku!!!

RobertH

Nowy firmware zostanie udostępniony po zakończeniu wszystkich testów, aktualizacja nie wnosi tylko poprawę komend SMS ale obsługę nowych urządzeń min. Aero. Błąd dotyczy kilku komend SMS do konfiguracji a nie do obsługi.

pm

Skoro błąd dotyczy tylko kilku komend, to chyba można go szybko naprawić, a poważne zmiany wdrożyć z kolejną wersją? Mnie ten \'drobny błąd\' kosztował sporo nerwów i czasu...

RobertH

Proszę Pana każda zmiana nawet drobna wymaga żmudnego testowania całego systemu dlatego nie ma małych i dużych zmian. W moim poście nie ma mowy o \'drobnym błędzie\",  tylko jest stwierdzenie iż dotyczy ona sfery programowania a nie użytkowania. Każdy błąd jest błędem i może wygenerować inne problemy.

RobertH


pm

W wersji v2.1 tak jak w v2.0 zmiana parametrów wyjść także nie działa. Chyba, że robię coś źle.

Chcę zmienić czas pracy O2 na 30 sek, reszta parametrów O2 bez zmian, wysyłam SMSa: xxxx O2 TIME 30 w odpowiedzi dostaję komunikat: Konfiguracja została zmieniona, ale próba uruchomienia O2 tego nie potwierdza, nadal działa w pierwotnym czasie, a nie przez 30 sek. Restart także niczego nie zmienia.

RobertH

#10
Proszę o Pana konfiguracje na e-mail: biuro@ropam.com.pl.
bo na testowych NEO Pana przykład działa.