Sterowanie roletami z Logicprocessor

Zaczęty przez tomek1987, Luty 21, 2020, 11:41:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomek1987

Witam,

Posiadam Centrale NeoGSM IP 64 wraz z sterownikami SROL
Mam pytanie czy istnieje mozliwość sterowania roletami z logicprocessor?

Chciałbym osiągnąć coś takiego.

jeżeli I3 ( zmierzchówka) __|  lub
as1 __| lub
I3==1  i
as1--|

to wykonaj rolety w dół

Może ktoś podpowiedzieć jak to ugryźć?




robertm

W programie DiagramEdytor do tworzenia logiki jest specjalny bloczek do sterowania roletami ( grupą rolet)
W opisie brak nawiasów - proszę opisać jakie ma być dokładnie działanie.

tomek1987

Muszę spróbować pobawić się przez diagram editor. Bo w kreatorze nie wiem jak sobie z tym poradzić. Ogólnie chciałbym osiągnąć coś takiego, że w momencie czuwania pełnego wszystkie rolety w dół. W momencie rozbrajania jeśli na zewnątrz jasno rolety w górę, natomiast jeśli w momencie rozbrajania na zewnątrz ciemno to chce ,żeby rolety pozostały zamknięte.
Zależy mi również, żeby podczas włączenia czuwania nocnego wszystkie rolety się zamknęły, ale w momencie wyłączenia czuwania nocnego, chce żeby otworzyła się tylko jedna grupa (parter) , żeby ewentualnie nie budzić domowników na pietrze.

robertm

#3
W załączniku szybka koncepcja - po przetestowania !
int an1;
int as1;
int E1;
int E2;
int E3;
int E4;
int I3;
int M1;
int M2 ;
int M3;
int M4 ;
int M5;
main()
{
while(1){
I3=geti(3);
an1=getenv("an1");
as1=getenv("as1");
M3=!I3;
E1=edge(0,1,as1);
E2=edge(1,1,an1);
M1=E2|E1;
E3=edge(2,0,as1);
M2=E3&M3;
E4=edge(3,0,an1);
M4=M3&E4;
M5=M4|M2;
shutter(1,M2,0,M1);
shutter(2,M5,0,M1);
};
};

tomek1987


Karwos00

Nie powielając tematów w kwestii rolet.
Jeżeli rolety są sterowane tylko pilotem PX15T drogą radiową. To czy istnieje rozwiązanie ropam które można podpiąć pod ip64 i sterowac tymi roletami z poziomu aplikacji ropamneo.?

RobertH

System radiowy musi mieć nadajnik z wejściami do sterowania z innych systemów.


wojtek06061989

osobiście robiłem coś takiego na extra free i ich nadajnikiem RNP-02 ale marnuje się sporo wyjść, a i nie można załączać wielu wejść naraz w exta free musiałem robić w LP przerwy między kolejnymi roletami aby zamykać grupowo naraz

MP-GÓRA

Jakiego masz producenta silników roletowych?
Silniki są z wbudowaną centralą sterującą czy sterowane przyciskiem góra-dół?

wojtek06061989

Silniki zwykłe przycisk góra dół i sterownik exta free srp-02 w każdej puszce od przycisków rolet.
Generalnie robiłem to u klienta i wybrałem exta free bo był w rozsądnej cenie. Jest też nowszy exta life dużo fajniejsze ale tutaj i tak ropam przejmował sterowanie dlatego exta free

MP-GÓRA

#10
Nie wiem jak Zamel ale np w Nice jest taki dopuszkowy pilot o nazwie TTX4. Można go wgrać do każdej centralki; silnika i z poziomu alarmu wykorzystująca dwa wyjścia (otwórz-zamknij) sterować wszystkimi roletami.
https://supla.zamel.com/product/interfejs-4-wejsc-wi-fi-rnw-01/

wojtek06061989

dokładnie tak samo możesz zrobić w zamelu, problem w tym że wówczas sterować możesz tylko wszystkimi naraz z centrali ropam, a pojedynczo tylko lokalnie z przycisków

RobertH

Jeżeli jest miejsce i sterowanie przez styki NO tych rolet to w II/III kwartale
dodać do centrali system bezprzewodowy 'Ari' i w każdej rolecie IO-230-Ari (moduł 2 wyjścia NO).

wojtek06061989

czekam na te moduły rolet jak na zbawienie  8)
Czy będzie możliwość programowego ustalania otwarcia procentowego z poziomu aplikacji? a może i przycisku poprzez dłuższe przytrzymanie? Coś ala tryb komfortowy w systemach Zamela

RobertH

Sterownik do rolet bezprzewodowy SROL-Ari będzie miał te same opcje w aplikacji i panelu
co EXP-SROL8 tj. presety i status rolety w %.
Ale te opcje są po podłączeniu sterownika do silnika rolety a nie do innego sterownika - SROL musi mierzyć prąd rolety.