Optimagsm-PS - ciągłe resetowanie centrali, brak komunikacji

Zaczęty przez ventyl, Styczeń 15, 2021, 11:44:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

ventyl

Witam,
posiadam centralę optimagsm-ps v.2.6PL. Do tej pory bezproblemowo współpracowała z TPR4, EXPI8, EXPO8R, TSR1, wysyłała i odbierała SMS, ostatnia zmiana konfiguracji i aktualizacja do v3.6 przez optimamanager - ze dwa lata temu bezproblemowa. Kilka dni temu zauważyłem resetowanie się panela TPR4 - pojawiało się logo startowe "Ropam..." a za chwilę ekran czarny i od nowa. Jednak to nie była wina panela - co około 10 sekund resetuje się centrala:
- po całkowitym odłączeniu zasilania zapala się dioda ACDC (na rozszerzeniach zapalają się zielone diody, TPR startuje),
- po chwili miga dioda COMM (około 10 razy) i nic się nie dzieje przez 30 sekund;
- następnie mignie dioda ACDC, gasną diody na roszerzeniach, gaśnie TPR i od tego momentu w kółko: COMM miga 10 razy, od razu mignie AC, gasną rozszerzenia i TPR i znowu COMM 10 razy, mignie AC... Odpięcie wszystkiego (panel, rozszerzenia, czujniki temperatury) nie ma wpływu na zachowanie centrali. Akumulator w porządku (praca - resetowanie na samym akumulatorze identyczne), zmieniłem transformator z innej centrali - to samo. Optimamanager nie chce się połączyć z centralą ("Oczekiwanie na zgłoszenie centrali"). Co ciekawe - aplikacja do aktualizacji dogadała się z centralą ("wykryto bootloader 1.0, plik aktualizacji v.3.7 załadował się, aktualizacja zakończyła się bez błędów, suma kontrolna zgodna). Po aktualizacji - bez zmian. Reset do ustawień fabrycznych też nie pomógł. Jedynie to co mi się nie podoba to fakt że na złączu AUX jest 13,8V (czy padł zasilacz?, na płytce brak fizycznych uszkodzeń/wysadzonych kondensatorów/przegrzań). Skończyły mi się pomysły...