połączenie zdalne NEoGSM i np Integry 64

Zaczęty przez ziomek_kanzas, Październik 14, 2014, 09:57:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

ziomek_kanzas

Mam takie pytanie czy ktoś łączył NEoGSM z Integrą?
Chciałem powiązać te dwie centrale.
Chciałbym mieć dwustronną komunikacje czyli rozbrajając Integrę rozbraja mi się również NeoGSM. Załączając Integrę załącza mi sie NeoGSM i to samo z RopamDroina że uzbrajam i rozbrajam NEo to i to samo dziej się z Integrą.
W tej chwili mam ustawione wejścia w integrze 15 wyłączanie czuwania, 16 włączanie czuwania
W ropamie mam out 5 załączane czuwaniem out 6 - tutaj nic bo nie wiem jak to powiązać
ropam out5->integra in15 oraz ropam out6 ->integra in 16
jest polaryzacja NO i Działanie mono czas działania 1 sek.

oraz powiązanie wyjście z integry jako zasilanie w czuwaniu a w ropamie wejście np 6 NC wyłączenie czuwania.
Tylko że to nie działa tak jak powinno tzn jak z integry robię to wszytko jest ok a jak z ropamdroida to nie jest tak łatwo. Z poziomu ROpamdroida załączy integrę ale nie rozbroi integry bo nie wiem jak to powiązać. Proszę o pomoc gdyż sam też dojdę do tego lecz trochę dłużej. Pozdraiwam

ziomek_kanzas

Czy ktoś może podpowiedzieć? Pozdrawiam

RobertH

Witam

Integracja na zasadzie I/O poprzez sterowanie czuwaniem w zależności od stanu poszczególnych central wymaga sterowania nie poprzez stan jednego wyjścia/wejścia lecz poprzez wejścia \'załącz czuwanie\', \'wyłącz czuwanie\' aby nie blokować innych źródeł sterowania.
Sterowanie np.
INT O8 (OC, NO, wskaźnik czuwania) -> I7 (NO, załącz czuwanie)
INT O8 (OC, NO, wskaźnik czuwania) -> I8 (NC, wyłącz czuwanie)

NeoGSM O7 (OC, NO, czuwanie) > I15 (NO, załącz czuwanie)
NeoGSM O8 (OC, NO, czuwanie) > I16 (NC, wyłącz czuwanie)

Aplikacja do przetestowania,  czułość wejść do doboru i przetestowania.

ziomek_kanzas

Wszystko fajnie ale niestety podczas załączania czuwania przez Integrę wyświetla mi naruszenie wejścia 16 zaprogramowanego jako Nc wyłącz czuwanie i przy załączaniu alarmu z z manipulatora wskazuje jako naruszenie. Czy ustawiając czas w neogsm tego wyjścia na kilka sekund pomoże?

RobertH

W tej konfiguracji zawsze jakieś wejście INT jest naruszone więc jest to raczej do ustawienia w INT np. opcje wejść.