BasicGSM załączanie wyjsc LogicProcessor

Zaczęty przez anusia, Wrzesień 17, 2013, 20:47:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

anusia

Witam, posiadam moduł jak w temacie, chciałabym prosić o pomoc w konfiguracji funkcji LogicProcessor, kupując moduł niedoczytałam, że nie ma prostego sterowania wyjściami poprzez zmiany stanu wejść, po dłuższym studiowaniu instrukcji instalatora udało mi sie w jakiś sposób to aktywować poprzez LogicProcessor, moje pytanie jast takie:
Jakie mają być dokladnie ustawienia LogicProcessor tak, aby zmiana stanu na wejściu (jednym lub wszystkich) powodowała załączenia odpowiedniego wyjścia na określony czas??

Z góry dziekuje za pomoc
Pozdrawiam

RobertH

Włączenie wyjścia w LogicProcessor od stanu wejść np.
LogicProcessor:
- funkcje logiczne
M1= OR (I1, I2, I3, I4, I5, I6, I7, I8)
- funkcje czasowe
OneShot: Trigger=M1, Reset=0, Wyjście=O1, Czas=120

anusia

Czyli tak jak myslałam, zapomniałam tylko o Reset=0, dziekuę serdecznie.

msib

#3
Witam,
podłączę się pod wątek LogicProcessor. Posiadam BasicGSM-PS. W jaki sposób zrealizować funkcję załączania wyjścia ale tylko przy powrocie zasilania AC. Proszę o podanie funkcji logicznej dla M1 jak powyżej. Funkcja czasowa jak powyżej powinna działać z opóźnieniem około 1-2seckundy, ze względu na konieczność inicjalizacji urządzenia sterowanego przez wyjście.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Michał

RobertH

#4
M1 -I  AC

msib

Jest ok. Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Michał

msib

Witam,
proszę o pomoc.

Funkcja logiczna.
M1 --I  ACFail            Ma za zadanie dać wynik M1 tylko w przypadku powrotu zasilania

Funkcje czasowe:
(tu ma się znajdować funkcja opóźniająca o 10s funkcję poniżej) Proszę o pomoc tutaj.
OneShot: Trigger=M1, Reset=0, Wyjście=O1, Czas=2



Reasumując wyjście O1 (polaryzacja NO) ma zadziałać/zamknąć obwód na czas 2s ale tylko po 10s od powrotu zasilania.

Pozdrawiam,
Michał

RobertH

#7
Witam,

Należy użyć takich funkcji w pętli:
TimeOnDelay Trigger=M1, Reset=0, Wyjście=M2, Czas=10
OneShot: Trigger=M2, Reset=0, Wyjście=O1, Czas=2

msib

Witam,
dziękuję za odpowiedź.

Coś nie działa. Po powrocie zasilania od razu zaświeca się dioda przy wyjściu O1, a nie po 10s.
Dodatkowo, przy restarcie (np. po zamknięciu portu po programowaniu) na wyjściu również pojawia się sygnał zamknięcia portu. Drugi przypadek jest dla mnie mniej istotny - nie dokonuje restartów systemu.

Proszę o pomoc.

RobertH

Proszę przetestować takie funkcje na fizycznych wyjściach co pozwoli na wizualizacje czasów.

O4: NOT ACFail
TimeOnDelay Trigger=O4, Reset=0, Wyjście=O3, Czas=10
OneShot: Trigger=O3, Reset=0, Wyjście=O1, Czas=2

Po testach O4, O2, O3 zamienić na markery.