Ropam Basic LTE mój koszmar

Zaczęty przez ClimaHeat, Sierpień 28, 2024, 19:31:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

ClimaHeat

Do tej pory używałem moduły Basic GSM i nie miałem żadnych problemów.
Teraz mam moduł LTE straciłem dwa dni i mam problemy z wysyłaniem prostych SMS-ów.
NA wejściu 8 jest ustawiony sygnał 0-10V i alarmy dla niskiego i wysokiego stanu.
Zadajnikiem 0-10 do testów próbuję symulować pracę i tak jest, że albo wysyła tylko smsy w  stanie wysokim albo po pewnym czasie pojawia się komunikat w opcji Podgląd Online Błąd wysłania xx SmS-ów. Czasem polecenie stan działa a czasem nie. Koszmar straciłem dwa dni i nie mogę tego ustabilizować. Tak nie może działać monitoring. co robię źle?

ClimaHeat

#1
Tak dla pełnego obrazu to SMS-y testowe  wysyłają sie . A opcja Dane ze statusu modułu raz jest w stanie Jest a za chwilę nie ma . Wysyła komunikat brak zasilania AC nie wiem po co jak zasilanie jest DC i napięcie stabilne 12,2V.
Pracowałem na wejsciu 7 myslałem ze jest uszkodzone przeszedłem an wejście 8. Wejście 7 przestawiłem z powrotem w system ON-OFF jako binarne. Teraz wyświetla w opcji Podgląd Online zielona kropke i.... jakies napięcie 5,9V mimo że wejście jest nie podpięte.


ClimaHeat

Po wysłaniu SMS xxxx stan otrzymałem dane:
24/08/28 20:12
sv:2.7
GSM:2,18dbm
Brak GPRS
Uz:12.2V
Brak 230V
Awaria:05
Cisnienie   3.0Bar
Może tu jest problem...

ClimaHeat

Po kolejnym wgraniu mamy taki stan że  wreszcie wysyłał smsy po przekroczeniu progów. Po kilku wysłaniach znowu przestał. I mamy stan taki:
24/08/28 20:31
sv:2.7
GSM:0,19dbm
Brak GPRS
Uz:12.2V
Brak 230V
Awaria:03
Cisnienie   3.5Bar

Czemu to takie niestabilne jest?

ClimaHeat

I na koniec.W opcjach ustawienia wejścia mam zaznaczony Dodaj wartość chwilową do treści wywyłanego komunikatu (przekroczenie L,H) Ani razu nie dodał tej wartości do SMS-a. O co z tym chodzi?

RobertH

Wysłać konfiguracje i pamięć zdarzeń na serwis@ropam.com.pl
i pytanie jakim programem jest konfigurowany BasicLTE (i jego wersja).

ClimaHeat

Sprawa rozwiązana. Sprawę załatwiła inna karta ORANGE. Tamta raz wysyłał SMS-y Raz nie. Gdyby ani razu nie wysłała była by sprawa prosta. zwłaszcza że z nieznanych powodów SMSy testowe były wysyłane. Wymiana rozwiązała problem i wszystko działa. Dzieki serwisowi Ropamu za pomoc.