Neogsm-IP-64

Zaczęty przez KONRAD, Wrzesień 09, 2024, 19:07:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

KONRAD

Cześć,

Postanowiłem samemu we własnym zakresie założyć alarm oraz smartdom, który będę planował rozbudowywać jeszcze trochę ( pytanie na wstępie, ile mogę jeszcze podłączyć do tej centrali, jakieś limity na wyjściach ? )


Jak to się mówi ( coś wiem, czegoś nie wiem ) niestety jest mało poradników na necie i YT odnośnie Ropam w porównaniu do konkurencji. Ale za to cena jest konkurencyjna :D :)

Dobrałem sobie czujniki i osprzęt, prosiłbym, aby ktoś z doświadczeniem na to zerknął i doradził ewentualne powiedział co zmienić a co zrobiłem nie tak ( jak najbardziej prosto jak się da :D )

Chce doprowadzić niezależne przewody do każdego urządzenia i czujnika a wszelkie łączenia robić w obudowie :)


1. Centrala Ropam neogsm-IP-64 x1
2. CZUJKA RUCHU BOSCH ISC-BPR2 x8
3. Sygnalizator zewnętrzny 1szt. Satel SP-4003-R x1
4. Siłowniki Salus x8
5. PSR-ECO-5012-RS x1
6. EXP-LIGHT16-RN x2
7. EXP-O8R-RN-D9M x2
8. EXP-LAN
9. Panel TPR-7

10. TSR-2 x8: Tu się tworzą problemy bo wiem jak podłączyć 4 ale nie wiem co dalej, ewentualnie podłączyłbym 4 RHT-RN ale nie wiem jak to podłączyć dalej.

11. RF-4C-2K- Nie wiem jak wyjść potem na bramę i bramę garażową.

12. Myślę że chyba wszystko, ciąg dalsza w projekcie ( rozmyślenia są w projekcie na zdjęciu )

Projekt roboczy, ale obiecuje że jak mi pomożecie to zrobię lepszy i napiszę tutorial jak to wszystko podłączyć ! :D Będzie dla przyszłych poszukiwaczy :D

Nie jestem pewny czy moja logika jest poprawna i czy wszystko jest dobrze podłączone na tym projekcie


Projekt Projekt zdjęcie <- Duży format



Liczę na mało krytyki a dużo pomocy


RobertH

Podstawowy problem z tym projektem jest w pkt.

6. EXP-LIGHT16-RN x2
7. EXP-O8R-RN-D9M x2
bo centrala ma 40 wyjść (8 na płycie +32 na ekspanderach)

więc można użyć 32 wyjść np.
6. EXP-LIGHT16-RN x1
7. EXP-O8R-RN-D9M x2

A pkt 10
TSR-2 x4, RHT-RN x4
RHT-RN ustawić unikalne adresy, podłączyć po magistralę i skonfigurować
https://ropam.com.pl/wsparcie/wp-content/uploads/2020/06/RHT-RN_i.pdf